Członkowie rodziny Siedlikowskich
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
Członkowie rodziny Siedlikowskich
- N. Siedlikowski (zm. po 1690) – właściciel dóbr Poradunie Strzeżmińskie w parafii nackiej. Być może tożsamy z Mikołajem Antonim Siedlikowskim, krajczym lidzkim.
- Mikołaj Antoni Siedlikowski (zm. po 1719) – krajczy lidzki. Jego małżonką była Barbara Żuchorska. Miał syna Benedykta Siedlikowskiego.
- Józef Siedlikowski (zm. po 1802) – chorąży brygady husarskiej Wielkiego Księstwa Litewskiego, sędzia ziemski ejszyski, właściciel posesji Poraduń z wsią Sierbiniszki. Jego małżonką była Salomea Osmanówna.
- Mikołaj Siedlikowski (zm. po 1816) – krajczy ejszyski, właściciel folwarku Poraduń Strzeczowski i wsi Sierbiniszki. Jego małżonką była Rozalia Hausman herbu własnego.
- Romuald Piotr Siedlikowski (1815–1852) – właściciel folwarków Poraduń i Sierbiniszki. Był synem Mikołaja Siedlikowskiego i Rozalii Hausman. Wstępował w związki małżeńskie dwukrotnie: z Julią Krahelską i Amelią Kuncewiczówną.
- Aniela (Emilia) Siedlikowska z Kuncewiczów (ur. ok. 1824) – właścicielka dóbr Wersoka (z wsiami: Zubiszki, Bandziszki, Bociulence). Była małżonką Romualda Siedlikowskiego.
- Irena Siedlikowska z Dowgirdów (zm. po 1866) – właścicielka dóbr Tobolicze. Była małżonką Jana Ludwika Siedlikowskiego.
- Wincenty Siedlikowski (zm. 1868) – powstaniec listopadowy, porucznik artylerii w Królestwie Polskim, emigrant popowstaniowy.
- Leokadia Siedlikowska z Turskich (zm. po 1930) – właścicielka dóbr Raubiszki. Jej mężem był Lucjan Siedlikowski, syn Jana Ludwika i Ireny Dowgird. W roku 1915 Lucjan Siedlikowski był ofiarodawcą na rzecz Polaków zubożałych przez wojnę.
- Piotr Romuald Siedlikowski (1849–1931) – właściciel dóbr Zubiszki i folwarku w Wersoce, fundator kościoła w Koleśnikach. Był synem Romualda Piotra Siedlikowskiego i Amelii Kuncewicz. Wstępował w związki małżeńskie dwukrotnie: z Idalią Ludwiką Szukiewicz i Janiną Nowacką.