Raczko Jan Rafałowicz: Różnice pomiędzy wersjami

Z Ostoya
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Utworzył nową stronę „Jan Rafałowicz (Michnowicz) Raczko herbu Ostoja, syn Rafała Raczko Saczkowicza Puczyckiego herbu Ostoja miał dwóch synów: Jana Janowicza i Macieja (Masia). Po 1...”)
 
 
(Nie pokazano 5 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
Jan Rafałowicz (Michnowicz) Raczko herbu Ostoja, syn Rafała Raczko Saczkowicza Puczyckiego herbu Ostoja miał dwóch synów: Jana Janowicza i Macieja (Masia). Po 1516 r. Jan Rafałowicz Raczko posiadał majątki: Ugjany (Łukjany), Podubise i Laskowo we włości Ojgarolskiej w pow. rossieńskim (k/Kowna) oraz Gruszewo w pow. upickim (k/Poniewieża). Prawdopodobnie wtedy już przeniósł się z Podlasia z rodziną na Żmudź, do majątku w wiosce Kibortyszki w pow. rossieńskim, wniesionego przez żonę z domu Kibortowiczówną herbu Jastrzębiec.
+
'''Jan Michnowicz [[Raczko]]''' herbu Ostoja - syn [[Raczko Rafał Saczkowicz|Rafała Raczko Saczkowicza]] Puczyckiego herbu Ostoja i [[Anastazya Raczko|Anastazyi]], miał dwóch synów: [[Raczko Jan Janowicz|Jana Janowicza]] i [[Raczko Maciej (Masia)|Macieja]] (Masia).  
 +
 
 +
Po 1516 r. Jan Raczko posiadał majątki: Ugjany (Łukjany), Podubise i Laskowo we włości Ojgarolskiej w pow. rossieńskim (k/Kowna) oraz Gruszewo w pow. upickim (k/Poniewieża). Prawdopodobnie wtedy już przeniósł się z Podlasia z rodziną na Żmudź, do majątku w wiosce Kibortyszki w pow. rossieńskim, wniesionego przez żonę z domu Kibortowiczówną herbu Jastrzębiec. Od niego zaczęła się żmudzko-litewska gałąź rodziny Raczko herbu Ostoja, gdy prawdopodobnie po przeniesieniu się na Żmudź w I poł. XVI w. zmienił ród i herb na Ostoja.
 +
Nie jest potwierdzone, czy w rodzie Ostoja był Jan Michnowicz z Kibortyszek i jego potomkowie, czy może tylko Maciej (Masio) i jego potomkowie.
 +
Jest potwierdzone wywodami szlacheckimi, że na ziemi wołkomirskiej, wileńskiej i oszmiańskiej żyły rodziny szlacheckie herbu Ostoja.
 +
 
 +
[[Kategoria:Index]]
 +
[[Kategoria:Raczko]]
 +
[[Kategoria:Medieval Knights]]

Aktualna wersja na dzień 18:30, 23 kwi 2014

Jan Michnowicz Raczko herbu Ostoja - syn Rafała Raczko Saczkowicza Puczyckiego herbu Ostoja i Anastazyi, miał dwóch synów: Jana Janowicza i Macieja (Masia).

Po 1516 r. Jan Raczko posiadał majątki: Ugjany (Łukjany), Podubise i Laskowo we włości Ojgarolskiej w pow. rossieńskim (k/Kowna) oraz Gruszewo w pow. upickim (k/Poniewieża). Prawdopodobnie wtedy już przeniósł się z Podlasia z rodziną na Żmudź, do majątku w wiosce Kibortyszki w pow. rossieńskim, wniesionego przez żonę z domu Kibortowiczówną herbu Jastrzębiec. Od niego zaczęła się żmudzko-litewska gałąź rodziny Raczko herbu Ostoja, gdy prawdopodobnie po przeniesieniu się na Żmudź w I poł. XVI w. zmienił ród i herb na Ostoja. Nie jest potwierdzone, czy w rodzie Ostoja był Jan Michnowicz z Kibortyszek i jego potomkowie, czy może tylko Maciej (Masio) i jego potomkowie. Jest potwierdzone wywodami szlacheckimi, że na ziemi wołkomirskiej, wileńskiej i oszmiańskiej żyły rodziny szlacheckie herbu Ostoja.