Historia rodziny Bohatyrewicz

Z Ostoya
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ostoja tarcza korona1.jpg

English flag.png


Bohatyrewicz - odwieczna szlachta tatarska, kniaziowie. Zamożna połocka rodzina, posiadająca własności ziemskie już w XVI stoleciu.


Spis treści

Historia rodziny

Waśko winien był dostarczyć jednego zbrojnego konnego na potrzeby wojenne.(Metr.Litew.1528r).Mikołaj z wojew. trockiem podpisał elekcyję 1674 r., a Kazimierz pospolite ruszenie 1698r. Dominik, vicenamiestnik grodzki słonimski 1759r. Maciej; syn Michała , z synem Jerzym, Franciszek syn Michała z synami Anzelmem i Michałem ; Stanisław z synami , Michałem i Franciszkiem.Józef syn Stanisława i Józef,syn Franciszka ,1848 r; synowie Jerzego ; Stefan z synem Adamem i Jan z potomstwem ; Antoni , syn Mikołaja , z potomstwem Piotr , syn Marcina i Stefan , syn Mateusza obydwaj z potomstwem , 1849r; Wincenty , Stanisław i Paweł , synowie Aleksandra ; Efim i Michał , synowie Stanisława i Adam ; syn Pawła , 1853r. ; Antoni , Stanisław , Julian i Feliks , synowie Franciszka , 1854 r. wylegitymowani w Cesarstwie i zapisani do ksiąg szlachty gub. grodzienskiej.

Znani przedstawiciele rodziny

  • Bronisław Bohatyrewicz- (ur. 24 lutego lub 24 kwietnia 1870 w Grodnie, zamordowany 6 kwietnia 1940 w Katyniu) – podpułkownik piechoty Armii Imperium Rosyjskiego, generał brygady Wojska Polskiego.

Członkowie rodziny Bohatyrewicz

Drzewo genealogiczne

Majątki ziemskie Bohatyrewiczów

Linki zewnętrzne

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia