Raczko: Różnice pomiędzy wersjami

Z Ostoya
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 9: Linia 9:
 
== [[Historia rodziny Raczko|Historia rodziny]] ==
 
== [[Historia rodziny Raczko|Historia rodziny]] ==
  
'''Stare rodziny bojarów litewskich''' - [[odwieczna szlachta]],  wiele rodzin [[Rycerstwo|rycerskich]] pieczętujących się różnymi herbami, w tym także herbem Ostoja od początku XVI wieku. Pierwszym znanym Raczko herbu Ostoja był Masio, wg Stanisława Mleczko syn Jana na Kibortyszkach, Podubisach i Ugianach w Żmudzi, ale test Y-DNA potomka tej rodziny nie potwierdza informacji Glinki. Znane wywody szlachectwa potwierdzają przynależność trzech osób z rodzin Raczko o których wiadomo, że należały do rodu Ostoja i [[Barones|''Barones'']] na Litwie.
+
'''Stare rodziny bojarów litewskich''' - [[odwieczna szlachta]],  wiele rodzin [[Rycerstwo|rycerskich]] pieczętujących się różnymi herbami, w tym także herbem Ostoja od początku XVI wieku. Pierwszym znanym Raczko herbu Ostoja był Masio, wg Stanisława Mleczko syn Jana na Kibortyszkach, Podubisach i Ugianach w Żmudzi, ale test Y-DNA potomków tej rodziny nie potwierdza informacji Glinki. Znane wywody szlachectwa potwierdzają przynależność trzech osób z rodzin Raczko o których wiadomo, że należały do rodu Ostoja i [[Barones|''Barones'']] na Litwie.
  
 
O historii tej odwiecznej szlachty podlasko-litewskiej więcej napisane jest '''[[Historia rodziny Raczko|tutaj]]'''.
 
O historii tej odwiecznej szlachty podlasko-litewskiej więcej napisane jest '''[[Historia rodziny Raczko|tutaj]]'''.

Wersja z 16:48, 28 paź 2015

Ostoja zlocona.jpg

English flag.png

STRONA GŁÓWNA OSTOI

Przejście na stronę główną

Historia rodziny

Stare rodziny bojarów litewskich - odwieczna szlachta, wiele rodzin rycerskich pieczętujących się różnymi herbami, w tym także herbem Ostoja od początku XVI wieku. Pierwszym znanym Raczko herbu Ostoja był Masio, wg Stanisława Mleczko syn Jana na Kibortyszkach, Podubisach i Ugianach w Żmudzi, ale test Y-DNA potomków tej rodziny nie potwierdza informacji Glinki. Znane wywody szlachectwa potwierdzają przynależność trzech osób z rodzin Raczko o których wiadomo, że należały do rodu Ostoja i Barones na Litwie.

O historii tej odwiecznej szlachty podlasko-litewskiej więcej napisane jest tutaj.

Dokumenty

Zdjęcia i skany

Zdjęcia związane z przodkami

Zdjęcia grobów przodków

Zdjęcia ze spotkań z udziałem rodziny

Drzewa genealogiczne rodziny Raczko herbu Ostoja

Członkowie rodziny Raczko

Członkowie rodzin Raczko/Raczkowicz, poszczególne znane od XV/XVI wieku gałęzie i linie współczesne oraz nieznane współcześnie lub wygasłe po mieczu.

Spokrewnione linje Ostoi

Spowinowacone rodziny z tej samej linii Ostoja

DNA rodziny Raczko