Raczko Rafał Saczkowicz: Różnice pomiędzy wersjami

Z Ostoya
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 3: Linia 3:
 
'''Rafał Saczkowicz [[Raczko]]''' - z Puczyc, [[sędzia ziemski]] bielski w r. 1470 i [[starosta]] mielnicki w r. 1484.
 
'''Rafał Saczkowicz [[Raczko]]''' - z Puczyc, [[sędzia ziemski]] bielski w r. 1470 i [[starosta]] mielnicki w r. 1484.
  
Właściciel [[Puczyc]], [http://pl.wikipedia.org/wiki/Rusk%C3%B3w Ruskowa] i [http://pl.wikipedia.org/wiki/Czuch%C3%B3w_%28wojew%C3%B3dztwo_mazowieckie%29 Czuchowa]. Pierwsza potwierdzona osoba w rodzinie Raczko, która pieczętowała się herbem Ostoja. Miał on co najmniej czterech synów: Pawła Saczkowicza (Michnowicza) Raczko, Bartosza Saczkowicza (Michnowicza) Raczko, Jerzego Saczkowicza (Michnowicza) Raczko de Puczyce et Turośnia i Jana Rafałowicza (Michnowicza) Raczko. Z żoną [[Raczko Anastazya|Anastazyą]] i synami [[Raczko Bartłomiej|Bartłomiejem]], [[Raczko Jerzy|Jerzym]] i [[Raczko Paweł|Pawłem]] ufundowali w 1493 w Ruskowie drewniany kościół pw. Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny. Prawdopodobnie syn nieznanego [[Raczko Alexander|Alexandra]] (Saka), co wynikałoby z jego patronimika, ewentualnie NN Saczkowicza z Saczkowicz.  
+
Właściciel [[Puczyc]], [http://pl.wikipedia.org/wiki/Rusk%C3%B3w Ruskowa] i [http://pl.wikipedia.org/wiki/Czuch%C3%B3w_%28wojew%C3%B3dztwo_mazowieckie%29 Czuchowa]. Pierwsza potwierdzona osoba w rodzinie Raczko, która pieczętowała się herbem Gozdawa. Miał on co najmniej czterech synów: Pawła Saczkowicza (Michnowicza) Raczko, Bartosza Saczkowicza (Michnowicza) Raczko, Jerzego Saczkowicza (Michnowicza) Raczko de Puczyce et Turośnia i Jana Rafałowicza (Michnowicza) Raczko. Z żoną [[Raczko Anastazya|Anastazyą]] i synami [[Raczko Bartłomiej|Bartłomiejem]], [[Raczko Jerzy|Jerzym]] i [[Raczko Paweł|Pawłem]] ufundowali w 1493 w Ruskowie drewniany kościół pw. Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny. Niewątpliwie syn Saczkowicza z Saczkowicz.  
  
 
[[Kategoria:Starosta]]
 
[[Kategoria:Starosta]]

Wersja z 18:17, 18 lip 2013

Rycerz Ostoja.jpg

Rafał Saczkowicz Raczko - z Puczyc, sędzia ziemski bielski w r. 1470 i starosta mielnicki w r. 1484.

Właściciel Puczyc, Ruskowa i Czuchowa. Pierwsza potwierdzona osoba w rodzinie Raczko, która pieczętowała się herbem Gozdawa. Miał on co najmniej czterech synów: Pawła Saczkowicza (Michnowicza) Raczko, Bartosza Saczkowicza (Michnowicza) Raczko, Jerzego Saczkowicza (Michnowicza) Raczko de Puczyce et Turośnia i Jana Rafałowicza (Michnowicza) Raczko. Z żoną Anastazyą i synami Bartłomiejem, Jerzym i Pawłem ufundowali w 1493 w Ruskowie drewniany kościół pw. Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny. Niewątpliwie syn Saczkowicza z Saczkowicz.