Raczko Stanisław Michnowicz: Różnice pomiędzy wersjami

Z Ostoya
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 1: Linia 1:
'''Stanisław Michnowicz [[Raczko|Raczkowicz]]''' (?-po 1528) -  z powiatu ejszyskiego, otrzymał od króla przywilej na puszczę grodzieńską (1514). Uczestniczył w spisie wojska 1528; bratanek [[Raczko Rafał Saczkowicz|Rafała]] z [[Puczyc]].
+
'''Stanisław Michnowicz [[Raczko|Raczkowicz]]''' (?-po 1528) -  z powiatu ejszyskiego, otrzymał od króla przywilej na puszczę grodzieńską (1514). Uczestniczył w spisie wojska 1528; bratanek [[Raczko Rafał Saczkowicz|Rafała]] z [[Puczyc]]. Syn Michała (Michny), który najprawdopodobniej był bratem Rafała Raczkowicza. Zastanawiające jest, że synowie Rafała Saczkowicza niejednokrotnie byli zapisywanie z patronimikiem Michnowicz. Jest możliwe, że Rafał i Michał to ta sama osoba, a więc Stanisław Michnowicz był np. przyrodnim bratem Bartłomieja, Jerzego, Pawła i Jana Saczkowiczów (Michnowiczów).
  
 
[[Kategoria:Index]]
 
[[Kategoria:Index]]
 
[[Kategoria:Medieval Knights]]
 
[[Kategoria:Medieval Knights]]
 
[[Kategoria:Raczko]]
 
[[Kategoria:Raczko]]

Wersja z 19:11, 30 mar 2012

Stanisław Michnowicz Raczkowicz (?-po 1528) - z powiatu ejszyskiego, otrzymał od króla przywilej na puszczę grodzieńską (1514). Uczestniczył w spisie wojska 1528; bratanek Rafała z Puczyc. Syn Michała (Michny), który najprawdopodobniej był bratem Rafała Raczkowicza. Zastanawiające jest, że synowie Rafała Saczkowicza niejednokrotnie byli zapisywanie z patronimikiem Michnowicz. Jest możliwe, że Rafał i Michał to ta sama osoba, a więc Stanisław Michnowicz był np. przyrodnim bratem Bartłomieja, Jerzego, Pawła i Jana Saczkowiczów (Michnowiczów).